Önemli olan düşünmek:)

Merhaba,

Bayağı geç yazıyorum ama fikir bulmak şu an o kadar zor geliyor ki! Ben de kendimi kasmamaya ve aklıma ne geliyorsa onu yazmaya karar verdim sonunda. Bir kaç fikrim var ama hepsi bölük pörçük ve hala çok bulanıklar:

Psikolojiyi derinlemesine incelemek isteyecek kadar psikolojiye merakım olmadı ama ilgimi çeken birçok konusu var. Özellikle beden dili çok ilgimi çekiyor. Sonuçta insan iletişiminde büyük bir yüzde (kesin yüzde veremiyorum çünkü uzmandan uzmana değişiyor) beden diliyle sağlanıyor. Hayvanlarda bu yüzde daha da fazladır çok büyük ihtimalle, bu arada hayvanların beden dili de ilginç bir konu bence. İnsan ve belirli hayvanların beden dili benzerlikleriyle ilgili bir proje yapabilirim belki, ya da sadece insan beden diliyle ilgili yapabilirim. Veya sadece hayvanlarla ilgili olur, mesela her hayvan deil de günlük hayatımızda karşılaşabileceğimiz  kedi, köpek gibi. Örneğin onlardan korkan insanların yararlanabileceği ve onların beden dilini öğrenebileceği bir şey olabilir. Onların beden dilini öğrenince de duruma göre davranıp korku seviyelerini azaltabilirler belki.

En büyük ilgi alanlarımdan biri de video oyunları, hatta o kadar ilgileniyorum ki ciddi olarak oyun tasarımı üzerine master yapmayı düşünüyorum ve oyunlar için concept art veya 3 boyutlu model olarak karakter ve ortam tasarlamak istiyorum. Oyun yapabilsem harika olurdu ama  onlarca insanın aylarca yaptığı şeyi tek başıma nasıl yapabilirim ki? Daha basit ve kısa bir şey deneyebilir miyim ki?

Son olarak bir de kişiliğimden giderek bulduğum bi fikir var. Detaycı bir insanım ve “Detaylarda kayboluyorsun bütünü kaçırıyorsun” lafını bazen duyduğum oluyor. Tamam bazen bütünü kaçırıyorum ama ben detaylarda kaybolduğumu düşünmüyorum, detaylarda geziniyorum ve o geziler çok uzun sürebiliyor sadece. Bana göre bir şeyin detayına ne kadar inersem onu o kadar anlayabilirim, ve meraklı bir insan olarak bir çok şeyi anlamak istiyorum. Acaba gerçekten detaylarda bir gezinti olabilir mi diye düşündüm.

 

 

Leave a Reply