İlk Fikir

Merehabalar,

Ben çizgifilm, animasyon ve çizime karşı ilgili olup bunları kullanarak bi proje yapmak istediğimden genelde bunları düşünerek fikir öretmeye çalıştım.

Aklıma gelen ilk fikir bir keyboardla katılımcının tuşlara bastıkça benim çizerek oluşturduğum görsellerden bir vidyo klip oluşturmasıydı, tuşlardan aynı zmanda çıkan sesle beraber. Yani katılımcı hem ezgisini, hem de kendi vidyo klibini oluşturmuş olacaktı.

http://www.youtube.com/watch?v=bpOSxM0rNPM Arctic Monkeys’in bu klibini gerçekten tam uğraşmak, yapmak istediğim bir klip gibi görüp, her izleyişimde kıskanıyorum. Fikrimde burdan ilham almıştım. Sadece outline olarak çizilmiş çizgikarakterler, kendi içinde değişime girerek başka çizgi karakterlere dönüşüyor. Ben de bu geçişleri kendi çizdiklerimde uygulayacaktım. Basılan her tuş çizdiğim bi çizgikaraktere refer edicekti ve farklı tuşlara bastıkça böylece her tuşun kendi çizgikarakteri aralarında geçişlerle bir animasyon oluşturacaktı. Ama bütün bu olay inanılmaz bir kombinasyon ve olasılık hesaplamaları vs. gerektirir dedi hocam ve bu işin gereğindne fazla zaman alacağına ve karışık işler gerektireceğine karar kılıp, fikirden vazgeçtim.

http://www.youtube.com/watch?v=daA3wQ5VcsQ keyboard fikri böyle bir şeye benziyordu. Aklıma buradan gelmişti.

Yeni fikirlere..

 

 

 

Leave a Reply