Meet Leo and Beacon

Geçtiğimiz ay okulda Leonardo adında biriyle tanıştım. Kendisi drone pilotu olarak kameramanlar için video çekiyor.

Photo 14.04.2014 18 48 49 (1)

Leo ile drone aracılığıyla tanıştım ve Milan çevresinde uçurulabilecek yerlere giderek bana bildiklerini gösterdi. Bu arada da upgrade etmeme yardımcı oldu.

Photo 22.04.2014 17 31 25

Yukarıda gördüğünüz pervane koruyucular, indoor çekimlerde çok işime yarıyor. Duvarlara çarpma riskini ortadan kaldırıyor.

Ek olarak karbon pervaneler takarak pil tasarufu ve stabilite kazandıracağız.

Ayrıca karanlıkta çekim yapabilmemiz için  aparatlar üretmeye devam ediyorum

Photo 10.04.2014 02 24 05

 

Tüm bu birliktelik süresince Leo bana bir ürün gösterdi. Bu ürün Roximity firmasını “beacon” modeli.

http://roximity.com/

Photo 14.04.2014 18 59 35

Roximity, bir nevi radar gibi işliyor. Sizin ayarladığınız bir çapa (0-7km) cep telefonları aracılığıyla sms gönderebiliyor.

Ekte paylaştığım ürün Vodafone tabanlı.

Size nasıl işlediğini örnekle açıklayayım;

Ben cep telefonumdan ayarlıyorum, şöyle ki, beaconu güzel bir pastanenin içerisine yerleştiriyorum. menzil çapını da 300m yapıyorum. eğer siz bu 300m içerisine girerseniz cep telefonunuza vodafone aracılığıyla bir mesaj geliyor. “evet durma, tam tatlı zamanı” gibi. Ayarlar doğrultusunda sizin yaklaştığınızı anlarsa, “giriş sağ tarafta;)” gibi başka bir mesaj veya menzil istatisiğinden uzaklaştığınızı anlarsa “hiç değilse kurabiyemizin tadına baksaydın” gibisinden bir mesaj gönderebiliyor.

Tamamen hayal gücünüze ve amacınıza kalmış.

Bu ürün beni çok etkilemişti. Hikayem sosyal medya ve “devlet” in gözünün üzerimide olmasını eleştirdiği sürece buna da yer vermek istiyorum. Aklınıza gelen bir fikir olursa hemen duymak isterim.

Kolay gelsin, görüşmek üzere!

 

Leave a Reply