Ayça Narin

Bienal

12. İstanbul Bienal’inde, beni en çok düşündürten ve etkileyen eserlerden biri Özlem Günyol ve Mustafa Kunt’un “Bitmeyen Karalama” adlı eserleriydi. Bunun nedeni ise; her ne kadar ülkelerin sınırları devlet ve bazı insanlar açısından çok büyük bir önem teşkil etse de, bütün bu yaratılan sınırların bir araya gelmesi bir bütünlük değil, bir karmaşayı bir sorunsalı ortaya koyuyor olmasıdır.

İlgi alanım

Modern dans liseden beri en önem verdiğim aktivitelerimden biri olmuştur. 3 seneye yakın bir süre modern dans eğitimi aldım, her ne kadar eskisi kadar dans edemiyor olsam da elimden geldiğince dans gösterilerini takip ediyorum. Özellikle Zeynep Tanbay ve de Zeynep Günsür ün gösterilerini kaçırmamaya çalışırım.

Proje fikrim

Augmented reality ile ilgili projeler gerçekten ilgimi çok çekiyor fakat çok fazla uygulama alanı olduğundan detaylıca araştırmaya çalışıyorum. Açıkçası, araştırdıklarım arasından, iphone uygulamalı olanlar beni daha çok etkiledi. Bu yönde, ben de iphone applicationı ile augmented reality’i içeren bir proje düşünüyorum.

Leave a Reply