Serkan Özdemir

İsea sergisi

Sergide en çok ilgimi çeken işlerden biri Killian Ochs’un  ”Sphere 12/16” adlı eseriydi. İnteraktif olmasının yanı sıra bi müzik enstrümanı olması diğerlerinin arasında benim o iş ile ilgilenmem için büyük bir etken olmuşur.

     İlgi alanım

Kısacası hoşuma giden herşey ilgi alanıma girebiliyor. Kitap okurken bazı yerleri bu bir film karesi olsaydı nasıl bir sette olurdu ve arka fonda hangi müzik çalardı diye saatlerce o uygun şarkıyı aradığım oluyor, yada tam tersi müzik dinlerken kafamda defalarca o sahneyi kurup uygun olup olmayıcağına dair anlamsızca vakir geçirebiliyorum. Bu hayalpereset durumum dışında motorsiklete ilgim var, extreme sporlarla ilgileniyorum ama tabiki çok fazla içinde olduğum söylenemez sadece izlemek ile yetiniyorum şu sıralar. Bir objeyi amacından farklı bir bakış açısı kazndırmak bana ilham veren şeylerden biri olduğunuda söyleyebilirim. Boş zamanımda kendi topraklarımdayken (evimde) ufak tefek deneme yanılma yönetemi ile yaptığım bazı çalışmalar var.

      Proje

Açıkcası şuan için aklımda tamadır ben bunu yapıcağım dediğim bir proje yok. Ama sergide gözlemleyiciyle interakrif bir şekilde ilişkide bulunıcak heykel vs yapabiliri. Augmented reality gibi bir iş ile uğraşırsam sonucunda nasıl birşey olabiliceğinide merak ediyorum.

 

 

Leave a Reply