Zeynep Selcuk

Led’li ayakkabı Tasarımı

Interactive Fashion kapsamında yaptığım araştırmalardan sonra LED teknolojisini yapacağım tasarımda kullanmaya karar verdim. İlk başta kıyafetler üzerinde uygulanan tasarımlara baktım fakat tekstil, dikim, kumaş üzerine fazla bilgim olmadığı için onu sonraya bırakıp topuklu ayakkabıda fikrimi kesin kıldım. Ayakkabının üzerine yerleştirilmiş olan Led’leri hangi amaçla kullanacağımı, neye bağlı olarak interaktif bir tasarıma dönüşeceği konusunda ise son olarak birkaç fikre sahip oldum son yaptığım araştırmalarla.

Bunlar;

1)Müziğin ritmine bağlı olarak renk değiştirebilen-renk kombinasyonları artabilen ve yanıp sönme hızı değişebilen “Sound Activated Leds” ve eğer zamanım yeterse, bunu uygulayacağım ayakkabı ile kombin olabilecek t-shirt . Eğer ikisini yapabilirsem kullanım ve görsellik açısından beraber kullanıldığında tek başına olduklarından daha uyumlu ve tutarlı gözükeceklerini düşünüyorum.

2)Kişinin isteğine bağlı olarak ayarlanabilen renk seçenekleri ve LED ışıklarının nerelerde yanıp sönebileceğine karar verme. Bunda da aynı şekilde eğer t-shirt tasarımınıda yapabilirsem ikisini beraber farklı renk ve şekil seçenekleriyle kullabilme.

http://www.cutecircuit.com/products/

iframe>

 

 


 

 

 

2 Responses

Leave a Reply