aslı_araştırma

Reklamları sınıflandırmak için keywordleri belirlerken bir anket yapmamın faydalı olacağına karar verdim. Bunun için de görsel dil, kullanılan teknik, reklamlardaki insanlar ve sektörle ilgili soruların olduğu bir anket yaptım. Kanal içeriklerini de bu anketin sonuçlarından yola çıkarak belirleyeceğim. Anketi “zoomerang” da hazırladım.

Anket:

http://www.zoomerang.com/Survey/WEB22EVDQCW673

Televizyonla kumanda arasındaki iletişimi de kurmak için değişik teknikleri araştırdım. Bulduğum fikirlerden biri bir kumanda görüntüsü tasarlayarak, telefonda bunu bir uygulama haline getirmek. Burda kumandanın tuşlarına basıldığında anket sonuçlarına bağlı oluşturduğum kanallar arasında geçiş sağlanabilir. Telefon ve bilgisayar arasında bağlantıyı sağlamam gerekiyor. Bunun haricinde gerçek bir kumanda kullanarak, infrared ile bağlantıyı kurabilirim. Fakat bu durumda kumandada 1. tuşa basıldığında 1. kanalın içeriği oynasın şeklinde işlemesine çözüm bulamadım. İnfrared kumandadan bir veri geldiğinde videolar arasında geçişin sağlanmasının daha uygulabilir olduğunu düşünüyorum.

Elimde daha fazla veri olması için reklam kaydetmeye devam ediyorum. Bunları da sektörlere göre sınıflandırıyorum ve kanal içeriklerini oluştururken yeni kaydettiklerimi de eklemeye devam ediyorum.

 

Leave a Reply