kod, grafik, ikon

Geçen haftaki feedbacklere göre kod a başlamaya karar vermiştik. O yuzden ilk olarak, ikonlarım için drag&drop kısmını halletmeye çalıştım fakat bazı sorunlar yaşadım. İkonlarım vector olduklarından group yapmama rağmen, bazı parçalar ayrı sürükleniyor. Jpeg e çevirmek zorunda kaldım . O zaman da biraz kalitesiz gözüküyor. Jpeg’e çevirerek drag kısmını çözdüm ama drop kısmında bazı errorler veriyor.

Bunun dışında interface de en son çıkacak olan grafik için farklı şeyler denedim. Radar graphic denemem tavsiye edilmişti. Bir kaç çeşit grafik denedim ve hangisi kısa sürede daha iyi okunuyor diye bir çok kişiye sordum.

Bu iki grafik konusunda, birçok kişi anlamakta zorluk çekti ve vakit harcadılar. Bu yüzden ilk yaptığım grafiğe o günün mod u dışında bir önceki mod un sonuçlarınıda eklemeye karar verdim ama bu sefer de interface te çok kalabalık gözüktü. Bir de daire şeklinde grafik denedim ama benim pek hoşuma gitmedi. En temizi ve en iyi anlaşılanı bar grafikler duruyor.

Bu sırada grafik ve kod üzerinde çalışırken ikonlarım üzerindede denemeler yaptım ve logo eklemeye karar verdim. İlk olarak “ah şu asansörün dili olsa da konuşsa” fikrinden yola çıkarak logo ve ikonlarımı asansör üzerinden oluşturmaya çalıştım ama açıkcası çok karikatürize durdular. Daha sonra onları sadeleştirdim ama gene hoşuma gitmedi. Pictogram ve konuşma balonu çok kullandığım için en son onun üzerinden yola çıktım. Diğerlerine göre daha iyi olduğunu düşünüyorum.

ganntson

 

Leave a Reply