Structure

 

 

 

Bu hafta internet sitesinin yapısını belirlemeye başladım ve kullanıcıların internet sitesinde neler yapabileceklerini, ve diğer kullanıcılarla aralarındaki ilişkileri belirledim.

About

“About” sayfasında, internet sitesini tanıtan bir video ve yapmış olduğum akademik araştırmayı kısaca anlatan indirilebilir bir broşur koymayı planladım. Bu kısım internet sitesine giriş amaçlı, kullanıcıların neler yapabileceklerini anlatan bir sayfa olacak.

1

“Holiday personality profile” sayfası siteyi kullananların, turist profilleri hakkında detaylı bilgi alabilecekleri bir bölüm olacak.

Kullanıcıların kendi turist profillerini öğrenebilmeleri için, quiz yapmaları gerekecek. Bu quiz sonucunda kendi turist profillerini öğrenebilecekler, siteye kaydolabilecekler ve aynı zamanda kendi seyahatlerini anlatabilecekleri, diğer insanlara tavsiye verebilecekleri bir bölüm olacak.

 

user profile

Bu bölümde kullanıcıların detaylı profilleri dışında (detaylı kişisel bilgiler, fotoğrafları, isimleri vs.), seyahat ettikleri yerleri gösteren “travel map” bölümü,  hangi kullanıcıları takip ettikleri ve onları kimlerin takip ettiklerini gösteren “favorite & fan” bölümü, statuleri hakkında detaylı bilgiyi bulabilecekleri “Status” (örn; bugüne kadar kaç km seyahat ettikleri, diğer kullanıcılar tarafından en çok bakılan bloglar, ve bu ay veya bugüne kadar blog yazılarına kaç kişinin baktığı) bölüm olacak.

88

 

“Travel Blog” bölümünde kullanıcıların seyahat ettikleri yerleri detaylı bir şekilde yazabilecekleri, resimlerini koyabilecekleri bir sayfa olacak aynı zamanda başkalarına gittikleri yerlerle ilgili tavsiye edebilecekleri bazı notlar olacak.. Girdikleri yazıları başkalarıyla da e-mail, facebook veya twitter yoluyla paylaşabilecekler.

User profile bölümünde “”search” kısmına herhangi bir ülke yazdığınızda o ülkeyle ilgili başka kullanıcıların yazdıkları görünebilecek, veya ne aramak istediğiniz sınırlandırılabilecek.

Örneğin; Fransa yazdığınızda, accomodation, eat, do, attractions, photos gibi bilgileri filtreleyebileceksiniz.

Aynı zamanda bu filtreleme de hangi turist profilindeki insanların yazılarını , resimlerini veya tavsiyelerini görmek istediğinizi belirleyebileceksiniz.

99

1

 

 

 

Leave a Reply