Siteye harita ekleme

Bu hafta sitemin index sayfası için tilemill programını kullanarak harita yerleştirdim. Haritayı yerleştirmek için öncelikle http://mapbox.com/tilemill/ sayfasından kullanıcı adı ve parolası aldım. Bu site sayesinde internet sitenize tasarımını istediğiniz gibi yapabildiğiniz interaktif haritalar yerleştirebiliyorsunuz. Ben henüz haritamın tasarımını tamamlamadım sadece sitemin içerisine nasıl yerleştirebileceğimi araştırdım.

1

 

2

 

Burada gördüğünüz gibi haritanın birçok farklı ayarlarını yapabiliyorsunuz (zoom, colors, markers…) Bu ayarları yaptıktan sonra Publish yazan yere gidip sitenin verdiği linki kopyalayıp kendi bilgisayarınıza atabiliyorsunuz.

3

 

Bu linki ben kendi index dosyamın php dosyasına alıp istediğim boyutları da verip koydum. Böylelikle şimdilik sitemde nasıl gözüktüğünü görebiliyoruz.

4

 

Ekran Resmi 2013-05-02 13.26.13

 

Harita ayarları dışında bu hafta sitemde jquery kullanmaya başladım. Bu kodları menu bar için kullanıyorum ve aynı zamanda sağ tarafta kalan settings bölümü için.  Ancak ilk defa kullandığım için hala bir kaç ufak hata söz konusu onları düzeltmeye çalışıyorum 🙂

Bu  hafta yeni sayfalara ek olarak forgot your password bölümünü de tamamlamış oluyorum. Eksik olan sadece yine bağlantı kodları.

5

 

 

Leave a Reply