Hikayeler uzerine application

Hikaye application’ından once diger dusundugum application ıda paylasmak istiyorum.

Application yapma kararı verdiğimden beri tek dusundugum insanların hayatlarını kolaylastırıcak bir application yaratmaktı. İlk once insanların genellikle yapmak istedikleri seyleri bir turlu is,okul vb gibi durumlardan dolayı hep ertelediklerinden sikayetci olmaları aklıma geldi. Bu yuzden insanların yapmak istedikleri seylerle (muzeye gitmek, sergi gezmek…) normal gundelik hayatlarını daha keyifli hale getirmeyi amacladım.

İlk aklıma gelen Schedule ustune dayalı bir application dusundum. İnsanların gundelik hayatta yapıcakları isleri yazdıkları (ornk: persembe saat 15.00 toplatı-emirgan) aynı zamanda o ay icinde yapmak istedikleri gorevleri yazabilecekleri (ornek: annish kapoor,sabancı muzesi) ve yapmak istedikleriyle yapılcak gorevlerin yakınlıgına gore application ın uyarı vermesi mantıgına dayalı bir application olarak dusundum. Mantık tamamen location a gore insanları yonlendirecek/hatırlatıcı bir alarm gorevi goren bir app yaratmak.

Ancak daha sonra arastırmalarıma gore buna benzer bir kac app var, en cok benzeyenin ‘LocationMinder’ oldugunu dusundum.

LocationMinder app: https://itunes.apple.com/us/app/locationminder-location-based/id383031428?mt=8

Evenster app : https://itunes.apple.com/us/app/eventster/id531526061?ls=1&mt=8

Quickie to Do app: fast organizing app

Wunderlist : https://www.wunderlist.com/en/ -organize your daily life reminder and notification.

Bu yuzden insanların daha yaratıcı ve kendilerini kesfetmesini saglicak bir app yapmayı dusundum. Aklımda olan fikri paylasmak istedim. Kitap severlere ve yazma kabiliyetlerini gelistirmek isteyen interactive bir uygulama fikri geldi. Soyleki bu kullanıcı application a girdigi zaman karsısına genre lara gore ayrılmıs katagoriler gorucek (ornek: polisiye,dram,romantizm..) ilgilendiği katogoriye giricek karakter limitine gore hikaye yazmaya baslicak ve sistem yazılan yazıyı sisteme yuklicek. Baska bir kullanıcı hikayenin kalan kısmından yazmaya baslicak ve ona verilen kelime limiti bitince hikaye sisteme geri gelicek. Kısacası herhangi bir kullanıcının baslattıgı bir hikayeyi baska hic tanımadıgı bir kullanıcı tarafından devam ettirilicek.

Hikaye yazmayı seven veya baska birbirini hic tanımayan kullanıcıların yazdıklarını okuma sansı olucak. Boyle bir application’ın daha interactive oldugunu dusunuyorum boylece her kullanıcı kendi hayal gucunden birsey katabilir.

 

Leave a Reply