Yeni Fikirler – Proposal Draft

www.prote.in sitesinden değişik projelere bakıp, fikir edinirken projemde kesin olarak kullanmak istediğim elementleri de kafamda tartıyordum. Üçündne birini en azından kullanmak istiyordum: vidyo, animasyon, interaktivite.

Karşıma https://www.prote.in/en/feed/2013/06/i-follow#.UnpaJJQpbKM bu proje çıktığında projemde kullanmak isteidğim elementleri düşünerk benzzer bi fikir aklıma gelmişti. Burdaki gibi yine içine kendi çizdiğim bi animasyonla bir flipflop oluşturup, bunu katılımcıya sunacaktım. Fakat bu flipflop’ın her bir sayfası bir tarayıcıyı vasıtasıyla taranıp, o an hangi sayfadaysan projektör vasıtasıyla duvara yansıtılacaktı. Bunun için flipfloptaki her bir sayfaya devre yerleştirip bunun tarayıcı tarafından algılanmasını sağlamamız gerekiyordu. Ancak flipflop’un kendisi zaten çok küçük olduğu için bu devrelerin nasıl yerleşeceği konusu da sıkıntıdaydı ama genel olarak bu fikrin bi yere gidemeyeceği ya da bi sorunu çözmediğini düşünerek bu fikirden vazgeçtik hocanın yorumlarındna sonra.

Bir diğer bu derse götürdüğüm fikir ise, yine www.prote.in sitesinde projelere bakarken karşıma çıkan bir projeden sonra oluştu. https://www.prote.in/en/feed/2013/06/murmur#.UnmdfJQpbKM o fikir de burdan geldi. Olay burada fısıltının görselleştirilmesi iken ben kalp ritminin görselleştirilmesini yaomak istemiştim ama daha sonra bunun çok da farklılaşan bir fikir olmadığının kanısına vardım.

PROJECT PROPOSAL DRAFT (1)

Leave a Reply