Animate Yourself – Proposal Draft2

Önceki derste sunduğum fikirler üstünde tartışıp dersten çıktıktan sonra bunların yürümeyeceğine kanaat getirdikten sonra araştırmalarıma devam ettim.

Projemde bulunmasını istediklerimi göz önünde bulundurunca karşıma video mapping çıktığında tam olarak uyabileceğini gördüm ve Youtube’un o dipsiz kuyusuna girdim.  http://www.youtube.com/watch?v=orQI536cFuc bunlardan biri mesela. Neden bunu seçtim, çünkü ben de alan olarak spesifik, değişmeyecek ve içinde obje bulunan bir yer olamsını düşünüyorum. Mapping bu alandaki objeler üstünden gidecek buradaki gibi. Fakat animasyon olayını da göz önünde bulundurunca, bu mapping olayını animasyonla birleştirmeyi düşündüm. Mesela benim çizeceğim bi çizgi karakter ya da başka bir şey bu video mappingle beraber o olağan objeleri kullanarak, birlikte ilerleyecek. Koltuk varsa mesela, karakter koltuğa oturacak vs. tabii bu çok basitçe bir örnek.

Interaction olayına da gelince, oluşturulan animasyon katılımcının integrasyonu ile devam edebilecek. Örneğin, çizgikarakter katılımcının koltuğa oturmasını isteyip, katılımcı oturmadan animasyon devam etmeyecek. Ya da masa üstünde değişik konulmuş objelerle oynadıkça, bir şeyler olabilir gibi daha oturmamış düşüncelerim var.

Ekmel Hocayla konuşup, bunun üsütndne güzelce gidebileceğini vs. konuştuktan sonra artık bitirme projesi olarak video mapping kullanan bir proje yapmaya keisn olarak karar verdim. Şimdi iş bunu geliştirmekte ve uygulamaya kaldı.

Proposal Draft2  animate yourself (1)

Leave a Reply